Ćoćo platio zemlju, Medenica uticala na presudu? * DPS-u donirao 4.000 eura, ASK ćutala * Za isplativost potrebna jedna kola u dvije sekunde * Bogojević uhapšen zbog ubistva * Tročanji neće biti komesar * Novljani na teškom ispitu u Dubrovniku * Bakir Izetbegović ne može da nam postavlja uslove
  Izdanje: 04-10-2019

Dragutin Papović, poslanik DPS-a:
– Nije tačno da je Crna Gora prepoznata po korupciji i kriminalu.

Razgovaraju dvojica prijatelja u bolnici:
- Kako si dobio te povrede na glavi?
- Nisam ženi htio kupiti auto. A kako si ti povrijeđen?
- Ja sam svojoj kupio!

Šta kaže jedan kostur drugom?
- Gdje si, zemljače...

Došao Crnogorac na Olimpijadu na trku na 200 metara. Posle 50 metara Crnogorac zadnji, kad se začu iz publike:
- Vidi junačine, al' ih tjera!!

Sport - datum: 2019-10-03 ODIGRANE PRVE UTAKMICE OSMINE FINALA KUPA CRNE GORE
Nikšićani ubjedljivi Sutjeska već među osam Petnjica nije željela da bude domaćin u Mojkovcu, pa je odustala od takmičenja. Revanši 23. oktobra
Rudar - Budućnost 0:0

Stadion: pod Golubinjom. Gledalaca: 500. Sudija: Radoje Pajović (Podgorica) - 2. Pomoćnici: Marjan Paunović (Berane) - 2 i Miodrag Brajović (Podgorica) 2. Žuti kartoni: Roganović, Ivanović (Budućnost).

RUDAR: Helić 2,5, Tomašević 1,5, Vuković 1,5, Krasić 1,5, Marković 2, Tiago 1,5, Kašćelan 1,5, Ćuković 1,5, Vujačić 1,5, Seratlić 1,5, Janketić 2.

BUDUĆNOST: Dragojević 2, Roganović 1,5, Mirković 1,5 (Božović 2) Perović 1,5 (od 68. Vujačić-), Ivanović 2, Bakić 1,5 (Stoiljković -), Raičković 1,5, Mijić, Vučić 1,5, Boljević 1,5, Miljić 2.

Igrač utakmice: Ervin Helić (Rudar) 2,5

Nepisano sportsko pravilo da je jednu istu ekipu teško pobijediti dva puta za kratko vrijeme potvrdilo se i u Pljevljima. Budućnost je bila nadmoćnija, ali Rudar, ovoga puta kompletan, znatno opasniji i organizovaniji nego prije četiri dana.

-Mislim da ne bi izgubili da smo bili kompletni u subotu. Mnogo smo bolje parirali rivalu i stvorili nekoliko prilika za gol. Budućnost je, po meni bolje odigrala prvenstveni meč, ali mi nismo griješili. Idemo u Podgoricu sa istim šansama kao naš rival, ali nama je prvenstvo prioritetno takmičenjae - kazao je poslije utakmice vezista Pljevljaka Marko Vuković.

Upravo Vuković mogao je u drugom minutu da postigne gol. Vule Vujačić je prošao kompletnu odbranu Budućnosti, uposlio Vukovića, koji se namjestio, ali loše šutirao. Već u 6. minutu Budućnost se revaširala, glavom je šutirao kapiten Stefan Milić, ali Ervin Helić bio je na svom mjestu.

-Pokazalo da je sa istim rivalom teško igrati dva puta, ovoga puta Rudar je bio kompletan i bilo je mnogo teše. Imamo povoljan rezultat, revanš igramo na svom terenu i vjerujem da možemo dalje - kazao je kapiten plavih Stefan Milić.

Mladi Helić prosto kao da je hitnotisao igrače Budućnosti. U 28. minutu na čudesan način zaustavio je šut Mihaila Perovića, u 37. Miloša Vučića i opet Perovića u 42. minutu.

U nastavku igralo se otvoreno, Budućnost je imala inicijativu, bila konkretniji tim, dok su Pljevljaci pokušavali brzom tranzicijom da dođu do gola, ali na kraju mreže su ostale mirne. Do revanša ekipe se okreću prvenstvu, a prije pauze Budućnost dočekuje Podgoricu, dok Rudar gostuje Grblju.

M.P.

Bokelj - OFK Titograd 1:2 (0:1)

Stadion: pod Vrmcem. Gledalaca: 200. Sudija: Miraš Cerović (Podgorica). Pomoćnici: Nikola Vujović (Bar) i Vladislav Radenović (Herceg Novi).Strijelci: Bakić u 65. za Bokelj, a Raičević u 41. i Novović u 90+3. minutu. Žuti kartoni: M. Čavor, Poček (Bokelj), Đalović (OFK Titograd).

BOKELj: Mrvaljević, Jeknić, Bošković (od 59. Krstin), M. Čavor, Zlatičanin, Marković (od 46. V. Čavor), Banićević, Bakić (od 86. Radević), Sekulović, Mugoša, Poček.

OFK TITOGRAD: Joksimović, Pavlović, Činedu, Novović, Škrijelj (od 63. Matanović), Banović (od 46. Nikolić), Raičević, Miličković, Brnović (od 70. Živković), Roganović, Đalović.

OFK Titograd je opravdao ulogu favorita u duelu sa Bokeljom, ali se mora priznati da su „romantičari” imali i malo sreće, jer su do trijumf došli u poslednjim trenucima meča.

Izabranici Dragoljuba Đuretića poveli su u 41. minutu pogotkom tridesetsedmogodišnjeg Mirka Raičevića. Kapiten „crvenih” je pogodio mrežu Mrvaljevića i još jednom potvrdio da dosta znači timu sa Starog aerodroma. Kotorani su o izjednačenja stigli u 65. minutu preko Danila Bakića, a onda je Ivan Novović, u trećem minutu nadoknade vremena postigao gol za konačnih 1:2.

Grbalj - Iskra 3:1 (1:1)

Stadion: Grblja. Gledalaca: 150. Sudija: Aleksandar Šćekić (Berane). Pomoćnici: Marko Bulatović (Podgorica) i Vojin Ostojić (Podgorica). Strijelci: Đorđević u 21. i 90. i Kacić u 67. iz jedanesterca za Grbalj, a Mandić u 20. minutu za Iskru.

GRBALj: Popović, Đuričković, Kacić, Rašo (od 73. Merdović), Đorđević, Kartal, Macanović, Petrov, Stanišić (od 60. Perović), Račić (od 79. Stešević), Đukanović.

ISKRA: Spasojević, Pejović, Kumburović, Camaj, Burzanović (od 66. Boričić), Đurišić, Peličić (od 77. Jovanović), Obradović (od 46. Karaklajić), Lakić, Rogošić, Mandić.

Fudbaleri Grblja pobijedili su Iskru sa 3:1 i napravili su odličan kapital pred revanš. Međutim, na početku meča nije izgledalo da će biti tako, jer su Danilovgrađani u 20. minutu poveli. Bogdan Mandić je u protivničkom šesnestercu prevario Đukanovića i loptu poslao pod prečku. Ali, na izjednačenje se nije čekalo puno, jer je samo minut kasnije domaći sastav izjednačio. Najbolji strijelac Grblja Stefan Đorđević, stuštio se po desnoj strani, dobro šutirao i pogodio mrežu rivala.

„Trikolori” su u nastavku pokazali mnogo više želje da stignu do trijumfa, a do preokreta su stigli u 67. minutu. Golman Spasojević je srušio Đorđevića, a sudija Aleksandar Šćekić pokazao na penal. Sa 11 metara siguran je bio Benjamin Kacić - 2:1. Tačku na ovu utakmicu, svojim drugim pogotkom, u 90. minutu stavio je Đorđević.

Sutjeska - Lovćen 4:0 (1:0)

Stadion: kraj Bistrice. Gledalaca: oko 100. Sudija: Dalibor Vujisić – 1 (Podgorica). Pomoćnici: Ivan Klačar –2 (Bar) i Miladin Nelević – 2 (Podgorica). Strijelci: Vlaisavljević u 59., Marković u 61. i 90.+3. i Vučić (iz jedanaesterca) u 77. minutu. Žuti karton: Bubanja i Petrović (Sutjeska), Pejović (Lovćen).

SUTJESKA: Ličina 2, Grivić 2, Vučić 1,5, Nedić 2, Šofranac 1,5, Petrović 1 (od 72. Eraković -), Bubanja 1, Marušić 1, Vlaisavljević 2 (od 76. Kojašević -), Marković 2, Božović 1,5 (od 67. Ćetković -).

LOVĆEN: Rosandić 1, Vujović 0,5, Bracanović 0,5 Draganić 0,5, Pejović 0,5, Cerović 0,5, Toljić 1, Roganović 0,5 (od 80. Vrljičak -),Montenegro 1,5, Bujiša - (od 24. Gazivoda 0,5), Čavor 0,5 (od 69. Globarević -).

Igrač utakmice: Božo Marković 2 (Sutjeska).

Kraj priče! Sutjeske je već na prvoj utakmici obezbjedila četvrtfinalnu vizu. Doduše, i prije početka prvog meča bilo je jasno ko je apsolutni favorit, no trebalo je to potvrditi na terenu. Cetinjani su odigrali na jedinu moguću kartu –bunker, sa petoricom u poslednjoj liniji, svi iza lopte i kontranapad. Imali su domaćini mnogo, mnogo više prilika, ali ni gosti nisu ostali nijemi. Svakako valja istaći onu Čavorovu šansu u 40. minutu.

Kup uvjek nudi mogućnost iznenađenja, ali je danas takva razlika u klasi nekadašnjih ljutih rivala, da se samo postavljalo pitanje kada će odbrambeni blok Cetinjana popustiti. Plavo-bijeeli su obavili formalnost, onako kako se i očekivalo od aktuelnog šampiona i prvoligaškog lidera. Mrežu gostiju načeo je Vlaisavljević zaista lijepim golom. Taj pogodak donio je očekivani efekat. Cetinjani su se morali malo otvoriti što je bilo dovoljno da Nikšićani dođu do više slobodno prostora i počnu lakše ulaziti u prilike. Do kraja meča Nikšićani su postigli još tri gola.

B.K.

Petrovac - Drezga 2:0 (1:0)

Stadion: pod Malim brdom. Gledalca: 200. Sudija: Miloš Nedić (Berane)- 2 Pomoćnici: Goran Savićević (Bar)- 2 i Mirsad Pepić (Tuzi) - 2. Strijelci: Kalezić u 21. i Kopitović u 56. minutu.

PETROVAC: Orlić 1, Milić 1, Vujović 1,5, Kopitović 2 (od 75. Đorđević), Marković 2, Vukčević 1,5, Tačibana 1, Kalezić 2, Muharemović 2, Đurđević 1 (od 58. Klikovac), Rudović 1 (od 46. Medigović 1).

DREZGA: Bogićević 1, Popović 1, Mujović1, Kovačević 1,5, Petrović 1(od 46.Ćeklić 1), Chatani 1 (od 64. Abdović), Vukčević 1, Kubo 1,5, Tomašević 1,5 (od 70. Radonjić), Bulatović 1,5, Gluščević 1,5.

Igrač utakmice: Boris Kopitović (Petrovac) - 2.

U prvoj utakmici osmine finala Kupa Crne Gore, Petrovac je bio bolji od drugoligaša Drezge rezultatom 2:0. „Nebeskoplavi” su imali daleko više od igre, posebno u prvom poluvremenu i sa dva gola prednosti idu na revanš Drezgi. Nakon početnih ispitivanja, prvu priliku su stvorili domaći fudbaleri. U 10. minutu Marko Marković se našao u idealnoj poziciji da pogodi mrežu gostiju. Uputio je jak udarac prema golu Drezge, ali se golman gostiju nije dao iznenaditi. Devet minuta kasnije svoj udarac oprobao je ponovo Marković, na pas Halila Muharemovića, ali je lopta pogodila stativu i vratila se u polje. Ipak, u 21. minutu domaći su poveli. Drugi korner izveo je Muharemović, najviši u skoku pred golom gostiju bio je Miloš Kalezić koji je loptu glavom zakucao u mrežu za prednost domaćih 1:0. Gostujući igrači uzvratili su u 23. minutu, kad je iz idealne prilike neprecizan bio Nikola Bulatović.

Domaći su bili bolji rival i u drugom poluvremenu. Stvorili su par dobrih prilika od kojih je samo Boris Kopitović uspio da u 56. minutu pogodi mrežu.

Ibar - Zeta 0:0

Stadion na Bandžovom brdu. Gledalaca: 200. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje) 1. Pomoćnici: Dragan Vujović (Cetinje) 1,5 i Ivan Bogdanović (Cetinje) 1. Žuti kartoni: Šutković (Ibar), Šišević (Zeta).

IBAR: Nikolić 1, Šutković 1, Pepić 0,5 (od 46. Tahirović 0,5), Mučalica 0,5, Murić 1, Muković 0,5, Juki 1, Dacić 0,5, Goranović 1, Sekulić 0,5 (od 67. Škrijelj 1), E. Murić 0,5 (od 86. Stanisavić-).

ZETA: Raičević 1, Kontić 1, Klikovac 0,5, Ceklić 1, Krstović 0,5 (od 86. Milojko-), M. Lambulić 0,5, Đ. Vukčević 1 (od 86. Sopo-), Šišević 0,5 (od 72. Pejović 0,5), L. Lambulić 1, Milošević 0,5, Puletić 1.

Igrač utakmice: Ibrahim Murić (Ibar) - 1

Ne samo da se utakmica završila najnepopularnijim rezultatom, nego su akteri oba tima skoro šetajući na terenu ostali dužni gledaocima na tribinama. Iako je razlika u jednom rangu, to se u igri timova, u koje su treneri stavili dosta „drugopozivaca”, nije osjetilo. Igralo se ravnopravno slabo, bez žara i prevelikog trčanja. U sve se uklopio i internacionalni sudija Jovan Kaluđerović, koji je šetajući u krugu centra odsudio ovu nezanimljivu utakmicu.

M.N

boks

Petnjica nije željela igra u Mojkovcu

Na stadionu u Mojkovcu juče nije odigran zakazani prvi susret izmeđi člana Udruženja Sjever Petnjice i prvoligaša Podgorice. Razlog je odbijanje Petnjice da bude domaćin, nakon kako smo saznali prvo negativnog odgovora Saveza da budu domaćini u svom gradu, zbog navodno lošeg terena, a onda i nemogućnosti da u Mojkovcu obezbijede sve ono što se traži od njih kao domaćina.

Inače, teren u Mojkovcu je od strane domaćina Brskova bio pripremljen i kako su kazali u poslednjem trenutku su saznali da je sve bilo uzalud i da se utakmica neće igrati. Na zvaničnom sajtu FSCG juče je objavljeno da je Petnjica odustala od daljeg takmičenja.